Гігієна та відбілювання
Колір зубів можна зробити світлішим двома способами: механічно видалити весь наліт, камінь, бактеріальну плівку, ретельно заполірувати зуби порошками та пастами, тобто. зробити професійну гігієну ротової порожнини. Таке очищення, у будь-якому випадку, необхідне як перший етап будь-яких інших способів відбілювання зубів.
Після цих процедур зуби зазвичай стають світлішими на 1-2 тони. В результаті зуби набудуть свого природного кольору. Якщо після професійної гігієни бажання зробити усмішку світлішою збереглося, необхідно застосування хімічного відбілювання зубів. Принцип хімічного відбілювання зубів полягає у використанні спеціальних речовин, що нейтралізують пігмент, що фарбує емаль та дентин. Саме з цієї причини зуб стає світлішим, на 5-7 тонів, іноді до 10 тонів. Ефект відбілювання зубів залежить від виду пігменту в зубних тканинах, його кількості та глибини залягання та від реактивності окислювача. Існує 2 типи хімічного відбілювання: домашнє та клінічне відбілювання. Для домашнього відбілювання зубів використовуються спеціальні капи з гелем, що відбілює. В цьому випадку в клініці виготовляють індивідуальні капи за формою зубів у термовакуумному апараті. Потім лікар видає гель, що відбілює, і пояснює, як провести процедуру в домашніх умовах.
Найбільш ефективним є клінічне відбілювання зубів. Тут можна змінити колір зубів на 5-7, іноді на 10 тонів, причому лікар повністю контролює процес відбілювання. За рахунок застосування більш концентрованих гелів та зовнішніх джерел енергії (ультрафіолет, видиме світло, лазер) під контролем лікаря досягнення бажаної білизни зубів значно прискорюється. Для отримання цілком прийнятного відбілювання зубів у межах 12 тон потрібно від 1 до 3 сеансів.